Reklam
  • Reklam
YÜZ YÜZE EĞİTİMİN BAŞLADIĞI GÜN KORKUTAN GÖRÜNTÜ!...

YÜZ YÜZE EĞİTİMİN BAŞLADIĞI GÜN KORKUTAN GÖRÜNTÜ! PROFESÖR UYARDI: ÇOK ÖNEMLİ BİR RİSK

Okulların açılmasıyla birlikte öğrenciler bugün yüz yüze eğitime başladı. Bursa'da okul önlerinde ana baba günü yaşandı. Kapı önünde çocuklarının ders çıkışını bekleyen kalabalık veli grubunun sosyal mesafe kuralına uymadığı görüldü. Görüntüleri SÖZCÜ'ye değerlendiren TTB COVID-19 İzleme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Kayıhan Pala, "Bu durum salgın sürecinde, öğrencilerin eğitime devam etmesi ve okulların açık kalması için de çok önemli bir risk. Velilerin aşılı olup olmadıklarını bilmiyoruz" dedi.

07 Eylül 2021 - 14:33

Bursa’da çocuklarının okul çıkışını bekleyen kalabalık veli grubu, salgına adeta davetiye çıkardı. Bazı veli ve öğrencilerin maske takmadığı görüldü.

Yüz yüze eğitimde öğrencilerin, corona virüsü salgını nedeniyle belirlenen önlemler altında eğitim görmesi beklenirken, Bursa’da okul önlerinde velilerden oluşan mahşeri kalabalık dikkat çekti.

“BU DURUM ÇOK RİSKLİ, AŞILI OLDUKLARINI DAHİ BİLMİYORUZ”

Okul önündeki riskli görüntüleri SÖZCÜ’ye değerlendiren Türk Tabipleri Birliği (TTB) Covid-19 İzleme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Kayıhan Pala, şöyle konuştu;

* Veliler, kişisel mesafeye dikkat etmeden, maskesiz olarak bir aradalar. Bu kişilerin aşılı olup olmadıklarını da bilmiyoruz. Bu öğrenciler içinde, eğitimin devam etmesi ve okulların açık kalması önemli bir risk etmeni. Türkiye’de salgın kontrol altına alınmadan okullar açıldı. Okulların açık tutulabilmesi adına çok dikkatli adımlar atılması gerekir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İMAMOĞLU: ÇOCUKLARIMIZA YAŞANABİLİR BİR DÜNYAYI ANCAK BÖYLE MİRAS BIRAKABİLİRİZ
İMAMOĞLU: ÇOCUKLARIMIZA YAŞANABİLİR BİR DÜNYAYI ANCAK BÖYLE...
BAŞINDAN TABANCA İLE VURULAN SEVGİNUR’A KOCASI ‘AYRILIRSAN 2,5 LİRALIK KURŞUNA BAKAR’ DEMİŞ
BAŞINDAN TABANCA İLE VURULAN SEVGİNUR’A KOCASI ‘AYRILIRSAN 2,5...