Reklam
  • Reklam
VENEZUELA’DA ABD SİLAHLARI...

VENEZUELA'DA ABD SİLAHLARI...

Caracas yönetimi, Valencia kentindeki Arturo Michelena Uluslararası Havalimanı'ndaki bir depoda ABD'nin Miami kentinden gönderilen çok sayıda silah ve mühimmatın ele geçirildiğini duyurdu.

06 Şubat 2019 - 14:01

Venezuela'da ABD'den gönderildiği tespit edilen çok  sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Venezuela Kamu Güvenliği Bakanlığının sosyal medya hesabından yapılan  açıklamada, Valencia kentindeki Arturo Michelena Uluslararası Havalimanı'ndaki  bir depoda ABD'nin Miami kentinden gönderilen çok sayıda silah ve mühimmatın ele  geçirildiği belirtildi.

Kamu Güvenliği Bakan Yardımcısı Endes Palencia da ele geçirilen silah  ve mühimmatların fotoğraflarını Twitter hesabından paylaşarak, depoda ABD yapımı  19 tüfek ve 118 şarjör, yüksek kalibre mühimmatın yanı sıra 90 iletişim cihazı ve  6 cep telefonu bulunduğunu duyurdu.

Ele geçirilen silah ve mühimmatların 3 Şubat'ta Miami kentinden gelen  bir uçakla getirildiğinin tespit edildiğine dikkati çeken Palencia "Venezuela  halkının barış ve güvenliğini tehdit eden ve terörist gruplara finans desteği  sağlayanlara karşı güvenlik birimleri olarak sorumluluğumuzu sonuna kadar yerine  getireceğiz." ifadelerini kullandı.

Palencia, olayla ilgili savcılık soruşturması başlatıldığını bildirdi.

Çoğunluğu muhalefetin elindeki Ulusal Meclisin Başkanı Juan Guaido,  muhaliflerin mitinginde kendini "geçici devlet başkanı" ilan etmiş ve başta ABD  olmak üzere Avustralya, Kanada, Kolombiya, Peru, Ekvador, Paraguay, Brezilya,  Şili, Panama, Arjantin, Kosta Rika ve Guatemala gibi ülkeler tarafından  tanınmıştı. Son olarak Avrupa Parlamentosu (AP) aynı yönde adım atmıştı.

Meksika, Türkiye, Rusya, İran, Küba, Çin ve Bolivya ise Venezuela  Devlet Başkanı Nicolas Maduro hükümetine desteklerini yinelemiş, Maduro da  gelişmeler üzerine ABD ile diplomatik ve politik ilişkileri kestiğini ancak  ticari ilişkinin süreceğini duyurmuştu.

ABD Başkanı Donald Trump, Venezuela'ya asker göndermeyi  "seçeneklerden biri" olarak gördüğünü söylemişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP’Lİ BAKAN, GÖNÜLLÜ SAHA EKİBİYLE KAZ DAĞLARI’NDA!
CHP’Lİ BAKAN, GÖNÜLLÜ SAHA EKİBİYLE KAZ DAĞLARI’NDA!
BAYRAKLI'DA TEKVANDO ŞÖLENİ
BAYRAKLI'DA TEKVANDO ŞÖLENİ