Reklam
  • Reklam
TİSNA BİLİM HEYETİNDEN BAŞKAN SERKAN ACAR’A TEŞEKKÜR

TİSNA BİLİM HEYETİNDEN BAŞKAN SERKAN ACAR’A TEŞEKKÜR

Aliağa’nın Uzunhasanlar Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Tisna antik kentinde 24 Haziran-9 Temmuz 2019 tarihlerinde yüzey araştırmalarını gerçekleştiren arkeoloji bilim ekibi arkeolojik çalışmalara verdiği desteklerden ötürü Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’a teşekkür etti.

03 Eylül 2019 - 18:03

Tisna Antik Kenti ve Yakın Çevresi Arkeolojik Yüzey Araştırması 2018 yılından bu yana T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nün izinleriyle gerçekleştiriliyor. Adnan Menderes Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Emre Erdan başkanlığında farklı üniversitelerden geniş katılımlı bilim heyeti ile yürütülen çalışmalara Aliağa Belediyesi de tam destek veriyor.  

 

Tisna arkeolojik yüzey araştırmalarının başkanlığını yürüten Adnan Menderes Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Emre Erdan, Aliağa Belediyesi’ne gönderdiği bildiri ile yüzey araştırmalarına verdiği destekten ötürü Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’a bilim kurulu adına teşekkür etti.

 

Araştırma başkanı Emre Erdan imzalı bildiride şu ifadelere yer verildi; “2019 Yılı Tisna Antik Kenti ve Yakın Çevresi Arkeolojik Yüzey Araştırması, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nün izniyle birlikte 24 Haziran-9 Temmuz 2019 tarihleri arasında 16 gün Adnan Menderes Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Emre Erdan başkanlığında farklı üniversitelerden geniş katılımlı bilim heyeti ile yürütülmüştür. 2019 yılı yüzey araştırmaları sırasında verdiğiniz destekler araştırmalarımızın sağlıklı bir şekilde ilerlemesini sağlamıştır. Aliağa’nın kültürel mirasının tespiti ve korunması adına bilim insanlarına sapladığınız özverili destek ve çabalarınız için çok teşekkür ederiz”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüs Bilim Kurulu 'eğitim' gündemiyle toplandı
Koronavirüs Bilim Kurulu 'eğitim' gündemiyle toplandı
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar