Reklam
 “NAMUSSUZ GAVUR İZMİRLİ” DAVASINA SİYASİLER KATILMADI...

 “NAMUSSUZ GAVUR İZMİRLİ” DAVASINA SİYASİLER KATILMADI...

İLK DURUŞMA YAPILDI… Tarih 21 Mart 2020 Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı'nın annesi olduğu öne sürülen Zekiye Çomaklı’nın sosyal medyaya düşen videosunda İzmirlilere yaptığı ağır hakaretler sosyal medyada büyük tepki çekmişti.

03 Kasım 2021 - 16:06

 

Sosyal medyada yer alan görüntülerde Zekiye Çomaklı, dünyanın birçok yerinde Hıristiyan ile Yahudilerin ezan dinleyip, Kuran okuyarak korona virüse karşı mücadele ettiğini belirterek, "Bizim İzmir'deki dinsiz, imansız anladık gavursunuz, tamam ama gavur olunur da gardaş bu kadar mı namussuz gavur olunur?

 Bu kadar mı haysiyetsiz gavur olunur, azıcık efendi gavur olun" ifadelerini kullanmıştı.

İzmirliler ilk gün biraz tepki gösterdi sonra unutuldu gitti sandık.

Geçtiğimiz hafta Ankara’da duruşma yapıldı.

Duruşmaya bir kişi katıldı.

Ben Cumhuriyet kadınıyım, Atatürk ve İzmir aşığıyım diyen Dilek Köktaş.

 

DERVİŞOĞLU’NDAN ÇOK SERT TEPKİ VERMİŞTİ.

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, “İzmirlileri, ahlaksız, gavur ve namussuz diye nitelendiren bu Zekiye Çomaklı ile Anadolu ve Atatürk Üniversitesinde rektörlük yapan oğlu ve yakın akrabasının peşini bırakmayacağım. Beni helal oylarıyla vekilleri olarak meclise gönderen İzmirli hemşehrilerime sözüm ve ahdım olsun” demişti.

Dervişoğlu’nun Avukatı Murat Çakar davadan çekilmediklerini göstererek mazaret bildirmiş, davaya sahip çıktıklarını göstermişler.

İZMİR DÜŞMANLIĞI DA BULAŞICI GALİBA!

Konuya çok çok sert tepki gösteren CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç'tan da Zekiye Çomaklı hakkında, "İzmir düşmanlığı da bulaşıcı galiba. Koronadan daha tehlikeli bir virüse kapılmış beynine hayatı boyunca hiç oksijen gitmemiş, derhal karantinaya alınıp oksijen tüpüne bağlanmalı.. Kendisi ile yakın temasta bulunanları da gözden geçirmek gerekiyor!!! İzmirli hemşehrilerimiz yaşadığımız şu zor günlerde dayanışma ve birlikteliğin en güzel örneğini göstererek gereken yanıtı vermeye devam etmektedir" demişti.

Kılıç Mahkemede yoktu, kendisini temsil eden herhangi kimse de yoktu Ankara’da .

 BİR TEPKİ DE CHP'Lİ BAYIR'DAN

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır ise, "Bu tahrik edici, kin ve nefret ifadelerini kullanan şahsın adı; Zekiye Çomaklı imiş.

Nedir derdiniz? Niçin bu ayrıştırıcı söylemler? Yetmedi mi bu ülkeyi kutuplaştırdığınız?

Sizin gibi düşünenlere inat, Mustafa Kemal ATATÜRK'ün kurduğu bu coğrafyada, aynı vatan toprağı üstünde hep birlikte yaşamaya devam edeceğiz" diyerek tepkisini dile getirmişti.

Ama Vekil Bayır’da Mahkeme de yoktu.

İZMİRLİ CUMHURİYET KADINI KÖKTAŞ

 Konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Bu ucube şahıs, halkı kin ve düşmanlığa tahrik edici paylaşımı ile bir toplumu galeyana getirmeye çalışıyor.

İzmirlilere onur kırıcı sözler sarf ederek, gururla ve onurla birlikte yaşadığımız hemşerilerimizi küçük düşürerek, İzmirlilerin din ve namus bütünlüğüne saldırmıştır.

Yargıtay içtihatlarına göre GAVUR VE NAMUSSUZ gibi cümleler hakaret, onur kırıcı ve şerefe karşı işlenmiş suç olarak nitelendirilmiştir.

İzmir’in ve İzmirlinin Marka değerine zarar vermiştir” diyerek Mahkeme de tek başına davayı sürdürdü.

İzmir’e veİzmirli’ye yapılan bu hakaret, onur kırıcı açıklamanın ilk cezasını Çomaklı’nın Mahkemeye zorla getirilme kararını aldırarak biraz olsun içimizi rahatlattık dedi.

 21 Mart 2021 de Çomaklı tarafından hakaretin yapıldığı gün İzmir Milletvekilleri Dursun Müsavat DERVİŞOĞLU (İYİ PARTİ), Atilla SERTEL (CHP), Aytun ÇIRAY (İYİ PARTİ), Mahir POLAT (CHP), Murat BAKAN (CHP), Sevda Erdan KILIÇ (CHP), Kamil Okyay SINDIR (CHP), Tacattin BAYIR (CHP), CHP İzmir İl Başkanı Deniz YÜCEL, CHP Konak İlçe Başkanı Osman Çağrı GRUŞÇU ve İş İnsanı Dilek KÖKTAŞ  Davacı olmuşlardı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Acı bal yiyerek baygınlık geçiren ayı
Acı bal yiyerek baygınlık geçiren ayı
Yıl sonu enflasyon beklentisi yüzde 70,60
Yıl sonu enflasyon beklentisi yüzde 70,60