Reklam
  • Reklam
MİLLİ MÜCADELENİN 100. YILI ANISINA...

MİLLİ MÜCADELENİN 100. YILI ANISINA...

Bir ilaç firmasında Kıdemli Medikal Delege olarak görev yapan, doğa gönüllüsü Cenk Taşkoyan ve dostları Ege Orman Vakfı işbirliği ile, Milli mücadelenin 100. Yılı anısına 1881 fidanlık “Atatürk Korusu” oluşturdu. Çok sayıda doğaseverin bağışta bulunduğu, Bornova-Naldöken ağaçlandırma sahasında oluşturulan koruda fidan dikim töreni düzenlendi.

13 Mayıs 2019 - 10:07

Fidan dikim töreninde konuşan Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol, Bornova-Naldöken ağaçlandırma sahasında İzmir Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Gençol, ''Cenk Taşkoyan 2013 yılından bu yana  kişisel çabaları ile çok önemli projelere destek oldu. Ve bugün de sizlerin desteği ile, Atamızın doğum tarihi olan 1881 fidanla Atatürk Korusu’nun oluşmasını sağladı. Kendisini kutluyorum.” diye konuştu. Gençol, doğaya katkılarından dolayı Cenk Taşkoyan’a plaket takdim etti.

Cenk Taşkoyan; “2013'ten bu yana hep birlikte  5 tane çok anlamlı koru oluşturduk. Hem isimleri ile hem fidan bağış adetleri ile. Ciddi anlamda tarihe iz bırakacak korulardı. Ama bugün oluşturduğumuz belki de en anlamlısı. Neden en anlamlısı milli mücadelemizin 100. yılındayız. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Anadolu da ki isimsiz kahramanlar olmak üzere onlara  minnet borcu ödüyoruz biz bugün. '' diye konuştu. Taşkoyan, Pierre Fabre ve Kampotu İlaç firmalarına da korunun oluşmasına verdikleri destekten dolayı teşekkür etti

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • PF Bora
    2 ay önce
    Tebrikler Cenk eline sağlık. Kültür ve değer yargısı fazlasıyla bozulmuş o*** bir toplumun gelecek nesilleri için umut dolu bir adım olmuş. Sizler gibi değerlerin hala var olduğunu bilmek, umutların yitirilmemesi gerektiğini gösteren çok güzel bir örnek. Kiültür ve değerlerimizin gelecek nesillere aktarılarak çoğalabilmesi dileğiyle. Emekleriniz katkılarınızdan dolayı yürekten teşekkürler.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Didim'de ev yangını
Didim'de ev yangını
ALİAĞA’DA 600 KONUTLUK TOKİ KURALARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
ALİAĞA’DA 600 KONUTLUK TOKİ KURALARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ