Reklam
  • Reklam
Mahalleliyi ve itfaiyeyi seferber eden kedi, sıkıştığı yerden...

Mahalleliyi ve itfaiyeyi seferber eden kedi, sıkıştığı yerden çıkartılamadı

İstanbul Avcılar'da 4 katlı binanın çatı boşluğuna sıkışan kedi, vatandaşları seferber etti. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, uzun uğraşlarına rağmen talihsiz kediyi sıkıştığı yerden çıkartamadı.

05 Kasım 2019 - 13:46

Avcılar'da 4 katlı binanın çatı boşluğundaki kedi, itfaiye ekiplerinin çabasına rağmen yerinden çıkarılamadı.

İTFAİYEDEN YARDIM İSTEDİ

Gümüşpala Mahallesi'ndeki Coşkun Sokak'ta bulunan bir binanın üst katında oturan Şehnaz Selçuk, özellikle sabahları bir kedinin, evine bitişik binanın çatı boşluğundaki aralıktan miyavladığını fark ederek, itfaiyeden yardım istedi.

NE YAPTILARSA ULAŞAMADILAR

Sevk edilen merdivenli itfaiye aracının sepetine çıkan itfaiye eri, kadının da yönlendirmesi ile kedinin bulunduğu çatı boşluğuna ulaştı. Çevre binalarda oturanların da ilgiyle izlediği kurtarma çalışmasında kedi, itfaiye erinden ürkerek içeri kaçtı. Kedinin bulunduğu binanın çatısına da çıkan itfaiye eri, ona ulaşamadı.

"KURTARMAK İÇİN TIRMANMAYI BİLE DÜŞÜNDÜM"

Kedinin 5 gündür orada olduğunu söyleyen Şehnaz Selçuk, "Benim de bir kedim var. Çatı aralığından başını uzatarak özellikle gece, sabaha karşı sürekli miyavlayan kedinin sesine artık dayanamaz oldum. Onu kurtarmak için tırmanmayı bile düşündüm. İtfaiyeden yardım istedim, tüm çabayı harcadılar ancak o kedi oradan alınamadı. Kim tarafından getirildi veya oraya nasıl girmiş anlayamadım" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Hiçbir belediyemizde yönetici kadrolarına müdahale edilmesini...
Menemen Srebrenitsa şehitlerini andı
Menemen Srebrenitsa şehitlerini andı