Kızılay Başkanı Şanlı; “ÖĞRENCİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Kızılay Başkanı Şanlı; “ÖĞRENCİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Türk Kızılayı Konak Şube Başkanı Ömür Şanlı Katip Çelebi Üniversitesi içinde yer alan giysi bankasındaki çalışmaları inceledi. Şanlı, “Üniversite öğrencilerimizin yanındayız." diyerek ihtiyaç sabihi öğrencilere yardımların iletildiğini belirtti.

24 Eylül 2019 - 15:49

 

Türk Kızılayı Konak Şube Başkanı Ömür Şanlı Katip Çelebi Üniversitesi içinde yer alan giysi bankasındaki çalışmaları inceledi. Şanlı, “Üniversite öğrencilerimizin yanındayız. Genel merkezimizin ve bağışçılarımızın desteğiyle alınan giysiler ihtiyaç sahibi öğrenci kardeşlerimize veriliyor. Bu projeyi diğer üniversitelerde de hayata geçireceğiz” dedi. Şanlı, düzenli olarak her ay öğrencilere burs verdiklerini de söyledi.

Türk Kızılayı’nın ülke genelinde sürdürdüğü yardım ve destek çalışmaları İzmir’de de devam ediyor. Kızılay Konak Şube Başkanlığı’nın Katip Çelebi Üniversitesi içinde faaliyete geçirdiği “Sosyal Market” yenilendi.  Türk Kızılayı Genel Merkezi ve bağışçıların destekleriyle yeni sezona hazırlanan sosyal marketin rafları sonbahar /kışlık giysi-ayakkabı ve eşyalarla dolduruldu. Üniversite yönetiminin koordinasyonunda ihtiyaç sahibi öğrencilere verilen yardımlar kısa süre içinde isteyenlere ulaştırılacak.

Sosyal marketteki çalışmaları inceleyen Konak Şube Başkanı Ömür Şanlı, projeye desteği nedeniyle Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse’ye teşekkür etti. Üniversite Genel Sekreteri Öğretim Görevlisi Nuretdin Memur’dan bilgi alan Şanlı, ihtiyaç sahibi öğrencilerin sayılarına göre ve talebe göre takviye giysi desteğinde bulunabileceklerini söyledi.

Şanlı, “Türk Kızılayı Konak Şubesi olarak öğrenci kardeşlerimizin yanındayız. Genel merkezimizin ve bağışçılarımızın desteğiyle alınan giysiler ihtiyaç sahibi öğrencilerimize veriliyor. Bu projeyi diğer üniversitelerde de hayata geçireceğiz. Üniversitelerimizin yönetimleri ile kısa süre içinde temasa geçeceğiz. Bize gösterilen uygun yerde sosyal marketi kuracağız. Öğrenciler oradan ihtiyacı olan hiç kullanılmamış, yeni ürünleri alabilecekler” dedi.

Başkan Şanlı Türk Kızılayı Konak Şubesi olarak öğrenci bursu verdiklerini de vurgularken eğitim gören her öğrencinin şartları taşıması halinde hesabına düzenli olarak her ay 275 TL para yatırıldığını söyledi. Şanlı, "Türk Kızılayı Genel Başkanımız Dr. Kerem Kınık'ın da ifade ettiği gibi bağışçılarımız ve vatandaşlarımız bize güvenmeye, iyilikleri izlemeye, bayrağımızın emaneti olan Kızılay'ın Hilal'i ile gururlanmaya devam etsinler" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kapsayıcı ve Akıllı Şehirler İçin İzmir’de Buluşuyoruz: İnovasyon, Dijitalleşme ve Yüksek Teknoloji Dönüşümü İzmir Hackathon’unda
Kapsayıcı ve Akıllı Şehirler İçin İzmir’de Buluşuyoruz:...
4,54 MİLYAR İNSAN AKTİF İNTERNET KULLANIYOR
4,54 MİLYAR İNSAN AKTİF İNTERNET KULLANIYOR