Reklam
  • Reklam
KARŞIYAKA’NIN BİLİM KAHRAMANLARI ŞAMPİYON OLDU

KARŞIYAKA’NIN BİLİM KAHRAMANLARI ŞAMPİYON OLDU

Karşıyaka Belediyesi Vecdi Altay  Çocuk Kulübü, Türkiye’de ‘Bilim Kahramanları Buluşuyor’ ismiyle düzenlenen First Lego League turnuvasının İzmir’de yapılan dördüncü etabında şampiyon oldu. Karşıyakalı öğrencilerden oluşan ‘Nullius in Verba’ takımı, 9-10 Mart tarihlerindeki ulusal turnuvaya katılmaya da hak kazandı.

06 Mart 2019 - 10:51

UZAY SERÜVENİ

Bilim Kahramanları Derneği gönüllüleri tarafından bu yıl 15’inci kez düzenlenen yerel turnuva, 2-3 Mart tarihlerinde Fuar İzmir’de gerçekleştirildi. 9-16 yaş arası öğrenciler, iki gün boyunca ana tema olan “INTO ORBIT: uzay serüveni” ile ilgili geliştirdikleri projelerini sunarken, diğer taraftan da tasarladıkları ve programladıkları robotlarla, temayla ilgili görevleri tamamladı.

KARŞIYAKA ZİRVEDE

Karşıyaka Belediyesi turnuvaya, Vecdi Altay Çocuk Kulübü bünyesinde oluşturulan takımla katıldı. Karşıyakalı 5 çocuk ve 2 koçtan oluşan  Nullius in Verba takımı, Europaraterraforming başlıklı projeleriyle şampiyon oldu ve  ulusal turnuvaya katılmaya hak  kazandı. Ulusal turnuva 9-10 Mart tarihlerinde yine Fuar İzmir’de gerçekleşecek. Burada belirlenecek 6 takım da uluslararası turnuvalara katılacak.

BİLİMLE İÇ İÇE NESİLLER

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Çocuklarımızı küçük yaştan itibaren, kültürel ve sosyal projelerimizin yanı sıra bilime de yönlendiriyor, yeni nesillerin bilimle iç içe yetişmesini istiyoruz. Bu tür turnuvalar da çocuklarımızın bilime olan ilgisinin artması ve yeni fikirleri geliştirebilmesi için son derece önemli. Bize şampiyonluk gururu yaşatan çocuklarımızı kutluyor, ulusal turnuvada da başarılar diliyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çanakkale'de çıkan orman yangını söndürüldü
Çanakkale'de çıkan orman yangını söndürüldü
Bakan Fidan: Can Azerbaycan'ın Milli Kurtuluş Günü ve Şuşa Beyannamesi'nin üçüncü yıl dönümü kutlu olsun
Bakan Fidan: Can Azerbaycan'ın Milli Kurtuluş Günü ve Şuşa...