Reklam
  • Reklam
Fil hastalığı yüzünden bacaklarını kurtlar yiyen vatandaşın...

Fil hastalığı yüzünden bacaklarını kurtlar yiyen vatandaşın kapısını kimse açmaz oldu

Bartın'da 6 çocuk babası Sabri Reisoğlu'nun fil hastalığı nedeniyle bacaklarını kurtlar yiyor. Yetkililerden yardım isteyen Reisoğlu, "Kokudan ve bu kurtlardan herkes rahatsız oluyor. Evime kimse misafirliğe yada bakmaya gelemiyor" dedi.

12 Kasım 2019 - 14:19

Bartın'da, fil hastalığı teşhisi konulan Sabri Reisoğlu (65), köydeki evine hapsoldu. Sabri Reisoğlu her geçen gün şişen ayakları nedeniyle sıkıntı yaşarken, tedavi görmek için yardım istedi. Bartın Karaköyşeyhler Köyü'nde yaşayan çiftçi 6 çocuk babası Sabri Reisoğlu, 3 yıl önce bacaklarındaki şişlikten dolayı İstanbul, Karabük ve Ankara'daki hastanelerde tedavi oldu. Fil hastalığı teşhisi konulan Sabri Reisoğlu'nun tedavisi için 40 bin TL para istendi. Ancak maddi gücü olmayan Sabri Reisoğlu köyüne dönmek zorunda kaldı. 6 aydır çaresiz bir şekilde evde bekleyen Sabri Reisoğlu'nun ihtiyaçlarını eşi Nazife Reisoğlu (60) ve oğlu Özkan Reisoğlu (24) karşılıyor. Üşüyen Sabri Reisoğlu'nun odasında yaz kış soba yakılıyor. İki bacağının çürümesinden dolayı ağır bir koku altında olan evde sürekli parfüm kullanılıyor. Sabri Reisoğlu'nun bacaklarını zaman zaman kurtlar yerken, eşi su tutarak kurtçukların dökülmesini sağlıyor.

"AYAKLARIMIN HER YERİ DELİK DEŞİK"

Çaresiz şekilde eve hapsolan Sabri Reisoğlu, "Hiç uyuyamıyorum, yatamıyorum. Durumum çok kötü, hastanelere gittim, para istediler. Her yere gittim ama parasızlıktan tedavi bulamadık. Eve hapsoldum. Ev çok kötü kokuyor. Ayaklarımın her yeri delik deşik, kurtlar yiyor, ayaklarımı mahvettiler. Kokudan ve bu kurtlardan herkes rahatsız oluyor. Evime kimse misafirliğe yada bakmaya gelemiyor. Bana yardım etmelerini istiyorum. Artık dayanacak gücüm kalmadı" dedi.

"BU YAZ HER GÜN KURT TEMİZLEDİM"

Nazife Reisoğlu ise, "Evimin her yerini kurtlar bastı. Artık ben bunaldım. Eşimin bacaklarını sürekli kurtlar yiyor. Geçtiğimiz aylarda Bolu'ya gittik. Akıntıyı temizlediler. Ama Ankara'daki hastanede bacakları kesilecek. Sonra İstanbul'a gittik. Fizik tedavisi görecektik. Akıntı başladı, yine çözüm olmadı. Sonra bizi eve gönderdiler. Bu yaz her gün kurt temizledim. Ev çok kötü kokuyor. Ne yapacağımızı şaşırdık" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • EREN YILDIRIM
    2 yıl önce
    Efendim bacağını kurtlar yemesinden değil çift bağışıklık yanıtı almasından adam böyle.Bunu yapanda parazitin içindeki wolbachia adlı bakteri.Ayrıca zaten 1 yıl boyunca adamın bundan haberi olmuyor.parazitler ölmeye başlayınca içinden wolbachialar çıkar.Bu da çift bağışıklık yanıtı nedeniyle lenf akışını bloke eder.bu yüzdende lenf sıvısı cildin altında birikir ve adamın bacakları şişer.Tabi siz fil hastalığı olduğundan eminseniz.Sonuçta fil hastalığı dediğimiz şey.İyi günler.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çanakkale'de çıkan orman yangını söndürüldü
Çanakkale'de çıkan orman yangını söndürüldü
Bakan Fidan: Can Azerbaycan'ın Milli Kurtuluş Günü ve Şuşa Beyannamesi'nin üçüncü yıl dönümü kutlu olsun
Bakan Fidan: Can Azerbaycan'ın Milli Kurtuluş Günü ve Şuşa...