Reklam
  • Reklam
DİLBER AY HAYATINI KAYBETTİ !

DİLBER AY HAYATINI KAYBETTİ !

Türkiye'nin sevilen ses sanatçısı Dilber Ay dün gece kalp krizi geçirmesi sonucu hayatını kaybetti. Tüm sevenlerini yasa boğan Dilber Ay'ın cenazesi memleketi Düzce'de toprağa verilecek.

30 Nisan 2019 - 10:04

Dilber Ay kimdir? Nerelidir?

Kureyşan aşiretine mensup olan Ay, 1 Ocak 1956'da Kahramanmaraş ilinin Pazarcık ilçesinde Yörük ve Kürt bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Kahramanmaraş ilinde, ilkokul 3. sınıfa kadar okudu. Çok fakir bir aile çocuğu olmasına rağmen, ailesi ile birlikte Kahramanmaraş' tan Ankara'ya göç etmiş ve oradan da Bolu-Düzce taraflarına yerleşmişlerdi.

Düzce'de okula devam edemeyip 13 yaşında babasından yaşlı bir adamla evlendirildi. Evlenmeden önce ise Düzce'ye güzel ses aramak için radyocular gelmişti. O zamanlar sesinin çok güzel olduğunu ispat etmek için radyoya hemen katıldı ve Gönül Gel Seninle Muhabbet Edelim türküsünü söyledi ve radyocuların düzenlediği güzel ses yarışmasını Dilber Ay birinci olarak kazandı.

İki çocuk annesi olduktan bir müddet sonra evlendiği kişiden ayrıldı. Radyoda tanındıktan sonra 60 albümü oldu. Almanya'da iki kere hapis yattı. Flash TV'nin Kadere Mahkumlar adlı programın sunuculuğunu yapmaktadır.

Dün gece hayatını kaybetti

Türkiye'nin en sevdiği isimlerden Dilber Ay, 63 yaşında kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
​Beyin sağlığınız için sevdiklerinizle vakit geçirin
​Beyin sağlığınız için sevdiklerinizle vakit geçirin
Optimist Milli Takımı'na coşkulu karşılama
Optimist Milli Takımı'na coşkulu karşılama