• Reklam
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gazetecilerle olan namaz anısı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gazetecilerle olan namaz anısı güldürdü

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2013 yılında başbakanlık yaptığı dönemde gazetecilerle yaşadığı namaz anısı tanık olanları güldürdü. Gazeteci Fatih Altaylı'nın anlattığı olaya göre, Erdoğan Altaylı'yı namaza davet ediyor. Altaylı "Namaz kılmayı bilmiyorum" diyerek daveti reddediyor. Bunun üzerine Erdoğan "Yiğit Bey de bilmiyor" yanıtını veriyor.

18 Aralık 2019 - 10:53

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Başbakan olduğu dönemde gazetecilerle yaşadığı anısı tanık olanları güldürdü. Gazeteci/yazar Fatih Altaylı, 2013 yılında Rusya'nın St. Petersburg kentinde Erdoğan ve beraberindeki gazeteci heyetle yaşanan anıyı paylaştı. Tanık olanları gülümseten anıda, dönemin Başbakanı Erdoğan, Fatih Altaylı'yı namaza davet ediyor. Altaylı, namaz kılmayı bilmediğini söyleyerek daveti kibarca reddediyor. Bunun üzerine Erdoğan "Boşverin. Yiğit Bey (Yiğit Bulut) de bilmiyor" yanıtını verince neşeli bir ortam oluşuyor.

Fatih Altaylı'nın Habertürk'teki yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

Efendim yaklaşık 6 yıl kadar önce 2013 sonbaharında o sırada Başbakan olan Erdoğan'ın peşinde St. Petersburg'a gitmiştik. Erdoğan'ın heyeti ve bir grup gazeteci. Şimdiyi bilmiyorum ama o zamanlar bir kente gidildiği zaman Erdoğan'ın heyeti ve gruptaki gazetecilerin büyük bölümü o kentte mutlaka bir cami arar ve o camiye namaz kılmaya giderlerdi. Tabii Başbakan Erdoğan da. Ben de onlara takılırdım, "Bir golfcüler bir siz. Onlar da gittikleri yerde mutlaka bir golf sahası arar" diye. Rahmetli Hasan Karakaya da hafiften kızardı bana. Neyse uzatmayayım, St. Peterburg'da da hemen bir cami arayışı başladı. Bu işlerle pek alakası olmayan bendeniz "Burada şahane bir cami var" diyerek 20. Yüzyılın başında Buhara Emiri tarafından yaptırılan camiyi önermem, İslamcı gazeteci arkadaşlar arasında takdirle karşılandı. Ve namazın bu camide kılınması kararlaştırıldı. Namaz kılmasam bile bu önemli tarihi eseri görmeden dönemezdim. Ben ekiple beraber camiye gittim. Ben camiyi gezip gördükten sonra bahçeye çıktım. Yanımda o sırada Hürriyet'in yayın yönetmeni olan Enis Berberoğlu ile bahçede bir banka oturdum. O sırada Başbakan Erdoğan ve beraberindeki heyet de camiye geldiler ve bahçeye hızlı bir giriş yaptılar. Başbakan Erdoğan beni bahçede görünce seslendi, "Fatih Bey, siz namaz kılmıyor musunuz? Buyrun gelin siz de" Ben de yanıtladım: "Başbakanım namaz kılmaktan pek anlamam. Zaten abdestim de yok. Sizinkini Allah kabul etsin. Ben burada beklerim" Tayyip Bey gülerek karşılık verdi: "Boşverin. Bilmek şart değil. Bakın Yiğit Bey de bilmiyor. Ama geliyor" Bahçede bir kahkaha tufanı koptuğunu anlatmama gerek yok. Tek gülmeyen kişinin ise bulutlara dalıp gittiğini söylememe gerek yok herhalde…

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Menemen Belediyesi, Konuk Evi'ni sağlık çalışanlarına açtı
Menemen Belediyesi, Konuk Evi'ni sağlık çalışanlarına açtı
Çiğli Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı
Çiğli Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı