“Bornova konut yatırımlarında rağbet görüyor”

“Bornova konut yatırımlarında rağbet görüyor”

BORNOVA BELEDIYE BAŞKANI DR. MUSTAFA İDUĞ, BORNOVA'NIN HER GEÇEN GÜN BÜYÜYEN VE GELIŞEN BIR KENT OLDUĞUNU VE KONUT YATIRIMLARINDA BÜYÜK RAĞBET GÖRDÜĞÜNÜ SÖYLEDI. İDUĞ, "BORNOVA, KONUT FIYATLARINDAKI ARTIŞLA AB ÜLKELERIYLE ADETA YARIŞIYOR" DEDI.

15 Kasım 2019 - 20:33

Kent estetiğinden kentsel dönüşüme, sosyal ve ekonomik kalkınma projelerine kadar pek çok alanda önemli projeleri hayata geçirmeye başladıklarını belirten İduğ, bunun ilçenin gelişimine önemli katkılar sağladığını ifade etti. İlçenin konut yatırımlarında büyük rağbet görmesinin bunun önemli göstergelerinden biri olduğuna dikkat çeken İduğ, şöyle konuştu:

SES: "İzmir ve Bornova, değer katan yapılarıyla, konut fiyatlarındaki artışla, AB ülkeleriyle yarışıyor. Konut fiyatlarındaki artışta, Avrupa Birliği ülkeleri arasında rekor Almanya'nın. İzmir ve Bornova, AB ülkeleriyle rekabet ediyor. Talep çok fazla"

Ege Ekonomisini Geliştirme Vakfı'nın düzenlediği 3. Ege Ekonomik Forumu'nda "Sürdürülebilir Kentsel Dönüşüm" konulu panelde konuşan Başkan İduğ, Türkiye'nin en büyük sorununun alt yapı olduğuna vurgu yaptı.

 

SES: Yerel yönetimlerin, alt yapı yatırımlarını gerçekleştiren bütün paydaşlarla koordineli çalışarak, iyi planlama yapması gerekir . Akıllı şehir yarata bilmek için kurumlararası koordinasyonu sağlamalıyız. Benim en büyük hayalim de tüm paydaşlarla koordineli bir şekilde kenti yönetebilmek, gelişimi sağlamak ve gelecek planlamasını yapabilmek"

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erdoğan Katar'a gitti
Erdoğan Katar'a gitti
İyileşenlerin sayısı 6 milyonu geçti
İyileşenlerin sayısı 6 milyonu geçti