Reklam
  • Reklam
Azerbaycanlı hasta Ankara’da "nefes" aldı

Azerbaycanlı hasta Ankara'da "nefes" aldı

Burnunda tümör bulunan ve 6 yaşından bu yana tedavi edilemeyen Azerbaycanlı Seymur Alipoladov, Lokman Hekim Ankara Hastanesi'nde yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.

09 Temmuz 2019 - 10:20

Lokman Hekim Sağlık Grubu'ndan yapılan açıklamaya göre, burnundaki rahatsızlık nedeniyle rahat nefes alamayan ve yaşam standardı azalan Azerbaycanlı Seymur Alipoladov, tedavi için Türkiye’ye geldi.

Yakınlarının tavsiyesi üzerine Lokman Hekim Hastaneleri Kulak Burun Boğaz Hastalıkları (KBB) Uzmanı Prof. Dr. Celil Göçer'e ulaşan Alipoladov’un detaylı tetkikleri yapıldı. 

Burnunda kıkırdak kökenli tümör olduğu tespit edilen Alipoladov'a ameliyat önerildi. Göze, beyne ve şah damarına çok yakın olması nedeniyle titizlikle yapılması gereken ameliyat yaklaşık 7 saat sürdü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Prof. Dr. Göçer, "Azerbaycan’dan gelen hastamızın tüm tetkiklerini yaptıktan sonra burnunda kıkırdak kökenli tümör olduğunu gördük. Kapalı yöntemle 7 saat süren bir ameliyat yaptık. Bu ameliyat oldukça hassastı. Çünkü operasyon yapılan bölge göze, beyne ve şah damara çok yakındı. Güvenli bir şekilde tümörü temizlendik. Hastamız artık rahat bir şekilde nefes alabiliyor." ifadelerini kullandı. 

Sağlığına kavuşan Alipoladov da 6 yaşından bu yana yaşadığı rahatsızlığın çaresini Türkiye’de bulmaktan mutlu olduğunu belirterek, ameliyat sonrası nefes almasının düzeldiğini ve artık hiçbir probleminin kalmadığını bildirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çanakkale'de 32 kaçak göçmen yakalandı!
Çanakkale'de 32 kaçak göçmen yakalandı!
Tecavüzle suçlanan profesörün yargılanmasına başlandı!
Tecavüzle suçlanan profesörün yargılanmasına başlandı!