ALİAĞA’DA SOKAK HAYVANLARI YARARINA KERMES DÜZENLENDİ

ALİAĞA’DA SOKAK HAYVANLARI YARARINA KERMES DÜZENLENDİ

Sokak hayvanları yararına yaptıkları etkinliklerle dikkat çeken ‘Aliağa Patilerinin Sesi’ platformu, Aliağa kapalı pazar yerinde geliri bakıma muhtaç sokak hayvanlarına harcanacak olan kermes açtı.

20 Ekim 2019 - 14:22

‘Aliağa Patilerinin Sesi’ platformunun kurucusu aynı zamanda da Yerel Hayvan Koruma Görevlisi olan Kübra Kütükoğlu’nun öncülüğünde açılan kermeste ikinci el çantalar, mutfak eşyaları, takı, elbise gibi çeşitli ürünler satışa sunuldu. Aliağa Kent Konseyi’nin de desteklediği sosyal kampanya vatandaşlardan tarafından ilgi gördü.

 

Kermesten elde edilecek gelirin bakıma muhtaç sokak hayvanları ve engelli hayvanlar için harcanacağını belirten ‘Aliağa Patilerinin Sesi’ platformunun kurucusu Kübra Kütükoğlu, şuan himayelerinde klinikte yatan 9 engelli, 1 kanserli sokak hayvanının bulunduğunu söyledi.

 

Aliağa dışında da birçok etkinliğe katıldıklarının altını çizen Kütükoğlu, “Aliağa’daki üçüncü standımızı açtık. Aliağa dışında Hayvan Hakları Federasyonu’nun (HAYTAP) düzenlediği festivalde yine sokak hayvanları yararına yerimizi almıştık. Bu şekilde sokak hayvanlarına daha çok ilgi gösterebiliyoruz, daha çok cana ulaşabiliyoruz. Beslemeleri daha sıklıkla yapabiliyoruz. Gelen ihbarlara daha çok el verebiliyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erdoğan Katar'a gitti
Erdoğan Katar'a gitti
İyileşenlerin sayısı 6 milyonu geçti
İyileşenlerin sayısı 6 milyonu geçti