Reklam
  • Reklam
Afyonkarahisar’da hükümlüler şehitlikleri temizledi

Afyonkarahisar'da hükümlüler şehitlikleri temizledi

Afyonkarahisar'da denetimli serbestlikten faydalanan 20 hükümlü, sosyal sorumluluk projesi kapsamında kent merkezindeki Hava Şehitliği ile Anıtkaya köyündeki şehitliğin temizlik ve bakımlarını yaptı.

10 Temmuz 2019 - 15:57

Afyonkarahisar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında şehitliklerin temizlik ve bakımının yapılması için proje hazırladı.

Projeye, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi ile Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü Milli Parklar Şube Müdürlüğü de destek verdi.

Proje çerçevesinde denetimli serbestlikten faydalanan 20 hükümlü, merkeze bağlı Anıtkaya köyündeki şehitlikte otları biçti, ağaçlardan dökülen yaprakları topladı. Afyonkarahisar Hava Şehitliğinde ise hükümlüler, şehit mezarlarının bakımını yaptı.

Elleriyle şehit mezarlarının mermerlerini yıkayan yükümlüler, otları kopararak çiçeklerin de bakımını gerçekleştirdi.

Afyonkarahisar Denetimli Serbestlik Müdürü Mustafa Ersoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, Tükiye'nin 15 Temmuz'da önemli bir badire atlattığını bildirdi.

Darbe girişiminin 3. yılında şehitliklerin bakımını yapmak, temizliklerini gerçekleştirmek istediklerini ifade eden Ersoy, "Hem şehitlerimize gönül borcumuzu ödemek hem de maneviyatı en üst düzeyde yaşamak istedik. Bugünkü bu çalışmaya 20 yükümlü katıldı." dedi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı ise projenin önemine vurgu yaparak, hükümlülere teşekkür etti.

Kumartaşlı, şunları kaydetti:

"Dün Çanakkale'de, Kocatepe'de, Dumlupınar'da bu bayrağın dalgalanması için şehitlerimiz olduysa, son kırk yılda da ülkemizin bekası için terör örgütü ile mücadele etmekteyiz ve binlerce şehidimiz olmuştur. Üç yıl önce de 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünü yaşadık. 15 Temmuz Milli Birlik ve Mücadele Günü dolayısıyla da Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesinde böyle bir etkinlik yapılması bizi mutlu etti."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşler makinelerin, gelecek yetkin insanların elinde olacak
İşler makinelerin, gelecek yetkin insanların elinde olacak
Zanlı İzmir'de yakalandı
Zanlı İzmir'de yakalandı