Reklam
  • Reklam
8 ilde ‘Sahil Rüzgarı’ operasyonu

8 ilde ‘Sahil Rüzgarı’ operasyonu

Ege ve Akdeniz'i kapsayan sahil şeridinde faaliyet gösteren suç örgütlerine operasyon... İstanbul ve yedi ilde düzenlenen Sahil Rüzgarı operasyonunda 171 şüphelinin yakalanması için baskınlar düzenlendi. Operasyonun İstanbul ayağında bir çete liderinin de aralarında bulunduğu 21 şüpheli yakalandı.

21 Mayıs 2021 - 09:59

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde yürütülen operasyon, İstanbul, Antalya, Muğla, Mersin, Adana, Balıkesir, Aydın ve Mersin'de eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

Ege ve Akdeniz bölgesinde faaliyet gösteren organize suç örgütlerine yönelik Sahil Rüzgarı operasyonunda 171 şüphelinin yakalanmasının hedeflendiği öğrenildi.

SUÇ ÖRGÜTÜ ELEBAŞI YAKALANDI

Operasyonun İstanbul ayağında çete lideri Kemal C.’nin de aralarında bulunduğu 21 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin 13’ünün farklı illerdeki emniyet birimlerince arandığı öğrenildi.  Çetenin yağma, tehdit, tefecilik, silahla yaralama gibi suçlarının belirlendiği kaydedildi. Gözaltına alınan şüphelilerin sağlık kontrolü sonrasında, emniyete götürüldüğü öğrenildi.

İSTANBUL’DA 21 GÖZALTI

Operasyon kapsamında emniyetten yapılan açıklamada şöyle denildi:

Mafya tipi organize suç örgütlerinin nihai amaçları; haksız kazanç elde ederek maddi ve manevi güce ulaşmaktır. Bu doğrultuda hareket eden suç örgütleri sistematik bir şekilde değişik türdeki suç eylemlerini gerçekleştirerek kamu güvenliği ve barışına tehdit oluşturmaktadır.

Bu kapsamda; yetkili İl Cumhuriyet Başsavcılıklarının talimatları doğrultusunda ve KOM Daire Başkanlığı koordinesinde; turizm sezonu öncesi yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği sahil şeridi illerimizi ve turistik diğer büyükşehirlerimizi de kapsayacak şekilde “Sahil Rüzgarı” kod adlı operasyon başlatıldı.

8 ilde yaklaşık 8 ay süren çalışmalar neticesinde; Antalya ilinde 32, Aydın ilinde 15, Balıkesir ilinde 25, İzmir ilinde 30, Mersin ilinde 19, Muğla ilinde 19, İstanbul ilinde 13 ve Adana illinde 18 şüpheli şahsa yönelik olmak üzere; yerel olarak organize suç örgütü faaliyetlerinde bulunan (yağma, tehdit, tefecilik, silahla yaralama vb), suç örgütlerine silah temini gerçekleştirdikleri tespit edilen toplam 171 hedef şahsa yönelik 21.05.2021 tarihinde eş zamanlı planlı operasyonlar yapıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İMAMOĞLU: ÇOCUKLARIMIZA YAŞANABİLİR BİR DÜNYAYI ANCAK BÖYLE MİRAS BIRAKABİLİRİZ
İMAMOĞLU: ÇOCUKLARIMIZA YAŞANABİLİR BİR DÜNYAYI ANCAK BÖYLE...
BAŞINDAN TABANCA İLE VURULAN SEVGİNUR’A KOCASI ‘AYRILIRSAN 2,5 LİRALIK KURŞUNA BAKAR’ DEMİŞ
BAŞINDAN TABANCA İLE VURULAN SEVGİNUR’A KOCASI ‘AYRILIRSAN 2,5...