Reklam
  • Reklam
19 Mayıs’ın coşkusu Bornova’dan Balkanlar’a taşınacak

19 Mayıs’ın coşkusu Bornova’dan Balkanlar’a taşınacak

Bornova Belediyesi, 19 Mayıs’ın coşkusunu Makedonya’dan kardeş kenti olan İştip’e taşıyacak. Bornovalı gençler, CHP Balkan Masası’nın ortaya koyduğu “Gençlik Geleceğimiz Değişim Programı” kapsamında Makedonyalı arkadaşları ile projeler üretecek.

19 Mayıs 2021 - 09:54

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun proje kapsamında Türkiye’nin dört bir yanındaki 100 gençle bir araya gelip, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladığı proje kapsamında Bornova Belediyesi ile İştip Belediyesi arasındaki görüşmeler başladı. Bornova ve İştip’ten ikisi kadın, ikisi erkek olmak üzere dörder gencin yer aldığı çalışmada, “Kültür ve Sanat, Yenilikçi Fikirler, Yerel Yönetimler ve Gençlik” başlıklarıyla projeler üretilmesi kararı alındı. Faaliyet süresinin 9 gün olacağı programa göre özellikle pandemi sonrası 19 Mayıs coşkusunun Balkanlarda da yaşatılması hedefleniyor. Proje kapsamında kardeş kent İştip’in tanıtımına yönelik çalışmalar yapılırken, 19 Mayıs’a özel sunum, seminer ve açık alan faaliyetleri de gerçekleştirilecek.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun proje kapsamında on-line olarak Türkiye’nin dört bir yanından 100 gençle bir araya gelip 19 Mayıs Atatürk’ü Anma,  Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladığı toplantıya katılan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Makedonya Büyük Önderimiz Atatürk’ün baba ocağı. Bornova olarak da Balkon coğrafyası ile çok güçlü bağlarımız var. İlçemizde kökenleri Balkanlar olan ciddi bir nüfus var. Bu nedenle 19 Mayıs’a ve gençlerimize özel olarak geliştirilen bu projede İştip Belediyesi ile birlikte yer almanın çok daha anlamlı olacağını düşündük” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İMAMOĞLU: ÇOCUKLARIMIZA YAŞANABİLİR BİR DÜNYAYI ANCAK BÖYLE MİRAS BIRAKABİLİRİZ
İMAMOĞLU: ÇOCUKLARIMIZA YAŞANABİLİR BİR DÜNYAYI ANCAK BÖYLE...
BAŞINDAN TABANCA İLE VURULAN SEVGİNUR’A KOCASI ‘AYRILIRSAN 2,5 LİRALIK KURŞUNA BAKAR’ DEMİŞ
BAŞINDAN TABANCA İLE VURULAN SEVGİNUR’A KOCASI ‘AYRILIRSAN 2,5...