Reklam
  • Reklam
Pozitif akıllar iş yapar mı?
Sibel Öztürk

Sibel Öztürk

Pozitif akıllar iş yapar mı?

06 Ekim 2017 - 14:22

Henüz bir şey söylemeden anlamış gibi yapıyorlar, bende anladılar zannedip işime bakıyorum. Ne zaman konu konuyu açarsa konuşulana yabancı olan insanlarla bir arada olduğumu anlamakta hiç zorlanmıyorum.

Bir kez anlatıyorum anlıyor zannettiğimiz insanların aslında empatiden uzak, duyarsız ve saygısız kimselerden oluştuğunu görmekle benim için en kıymetli olan zaman kavramının boşa geçtiğini anlamak geride hep üzüntü bırakıyor.

Akıllı geçinen ama hiç aklı olmayanlara ayıracağım zamanın küresel ve evrensel bir kayıp olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Belki de beni, desteklemeyeceksiniz ama yüzüme bakarken ne demek istediğimi gözlerimden okuyan pozitif insanlara da rastlamak mümkündür günümüzde

Hiç yorulmuyorum konuşurken, yürürken, okurken tartışırken hep karşımda anlayabilen, dinleyebilen konuşabilen tartışabilen aklını ön planda tutup fikrini geriye saklayan insanlardan hiç yorulmuyorum.

Şöyle etrafınıza baktığınız zaman sizi kaç kişinin iletişim halinde iken yorup yormadığına bir bakın çevrenizde kaç kişi sizinle tam iletişim içerisinde? Belki de aile içerisinde eşinizle, çocuklarınızla anneniz veya babanızla veya seni çok sevdiğini söylediği sevgilinizle bile tam bir empati ve pozitif enerjiden uzak hep idare ederek hayatı ıskalıyorsunuz. Hiç farkına vardınız mı? Kafanızın ağrıdığı zamanlarda acaba beni bugün kim veya kimler yordu diye?

Düşündüğünüz zaman çevrenizde bulunan insanları seçmek ve diğerlerinden kaçmak istiyorsunuz.

İşte gayrimenkul satışı yaparken her müşteri sizi anlamıyor anlamayacak da çünkü iki taraf da pozitif düşünceyle değil kuşkuyla yaklaşıyor. Ön yargı ön planda güven ise hep geri planda… 10 müşteri ve 1 satış beklide ellide bir satış.

En zor iş gayrimenkul satışı ürün var, müşteri var, fazlasıyla emlak müşaviri var ama pozitif enerji eksik her kesim savunmada.

Korku ile başlayan ilişkide pozitif akıllar iş yapar mı?

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar