Reklam
  • Reklam
’PARALI MİTİNG’ İDDİASINA AKP’ DEN YALANLAMA

'PARALI MİTİNG' İDDİASINA AKP' DEN YALANLAMA

AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün İstanbul Kartal'da yaptığı miting öncesi AKP üyelerine atıldığı iddia edilen mesajlar sosyal medyada günün konusu oldu. Sosyal medyada hızla yayılan mesajda mitinge gelenlere 150'şer lira verileceği belirtiliyordu.

13 Mart 2019 - 16:53

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün İstanbul Kartal’da gerçekleştirdiği miting öncesi AKP üyelerine “Kıymetli üyemiz, 12.03.2019 Salı günü Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle yapılacak olan Kartal mitingimizde sizleri aramızda görmekten mutluluk duyarız. Not: Saat 10.30 itibariyle ilçe binamız ve mahalle irtibat bürolarımızdan araç kalkacaktır. Suat Durak AK Parti Tuzla İlçe Başkanı.” şeklinde mesaj atıldı.

MİTİNGE KATILANLARA 150 TL NAKİT ÖDEME!

Ancak sosyal medyada hızla yayılan bir görselde; bu mesaja ‘para dağıtılacağı detayının’ da eklendiği görüldü. Söz konusu mesajda “Kıymetli üyemiz, 12.03.2019 (Yarın) Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle yapılacak olan Kartal mitingimizde sizleri aramızda görmekten mutluluk duyarız. Not: Saat 10.30 itibariyle ilçe binamız ve mahalle irtibat bürolarımızdan araç kalkacaktır.Teşrif eden her birey başına 150 TL nakit ödeme yapılacaktır. Suat Durak AK Parti Tuzla İlçe Başkanı.” ifadelerinin yer aldığı iddia edildi.

“GERÇEĞİ YANSITMIYOR”

Konuyla ilgili AKP Tuzla İlçe Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada ise “Sosyal medya üzerinden ve SMS yoluyla Kartal mitingi üzerinden yürütülen algı ve karalama kapmanyası ile ilgili yapılan yayınlar hiç bir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. İlgililer hakkında hukuki süreç başlatılmıştır.” denildi.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN GÜMRÜKÇÜ' DEN 19 MAYIS ETKİNLİĞİNDE...
BAŞKAN GÜMRÜKÇÜ' DEN 19 MAYIS ETKİNLİĞİNDE...
SEL VE YILDIRIM 20 CAN ALDI
SEL VE YILDIRIM 20 CAN ALDI