Reklam
  • Reklam
KAÇAK GÖÇMEN OPERASAYONU!

KAÇAK GÖÇMEN OPERASAYONU!

Çanakkale’de yapılan iki ayrı operasyonda, Yunanistan’ın Midilli Adası'na gitmek isteyen iki ayrı şişme bot içindeki 88 kaçak göçmen yakalanarak, yetkililere teslim edildi.

03 Ekim 2018 - 11:35

Sahil Güvenlik Mobil Radarı tarafından, saat 05.35’te, Çanakkale’in Ayvacık ilçesi Müsellim Geçidinde lastik bot içerisinde bir grup kaçak göçmen tespit edildi.

Görevlendirilen Sahil Güvenlik Botu tarafından hareketli lastik bot durduruldu ve içerisindeki Irak uyruklu 13 erkek, 7 kadın, 23 çocuk toplam 43 kaçak göçmen yakalandı.

İkinci olayda ise saat 08.40’ta, Sahil Güvenlik Mobil Radarı tarafından, Çanakkale’in Ayvacık ilçesi Kadırga Burnu güneyinde lastik bot içerisinde bir grup düzensiz göçmen tespit edildi.

Bölgeye sevk edilen Sahil Güvenlik botu tarafından hareketli lastik bot güvenlik bir şekilde durduruldu ve içerisindeki Afganistan uyruklu 22 erkek, 9 kadın, 14 çocuk toplam 45 düzensiz göçmen yakalandı.

TESLİM EDİLDİLER

Yakalanan iki ayrı gruptaki 88 kaçak göçmen daha sonra Sahil Güvenlik botu tarafından Küçükkuyu limanına getirildi ve işlemlerinin yapılması için yetkililere teslim edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tatil ve bayramda 'sahte para mağduru'
Tatil ve bayramda 'sahte para mağduru'
ÜNLÜ OYUNCUNUN 19 YIL HAPSİ İSTENDİ
ÜNLÜ OYUNCUNUN 19 YIL HAPSİ İSTENDİ