Reklam
  • Reklam
İYİ Parti’nin A Takımı’nda İzmir’den 3 isim!

İYİ Parti'nin A Takımı'nda İzmir'den 3 isim!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisini 2019 seçimlerine götürecek 15 kişilik Başkanlık Divanı üyelerini belirledi. İzmir'den Genel İdare Kurulu'nda yer alan 3 isim yine Divan'da yer alırken Şenol Bal'ın görevi değişti.

05 Nisan 2018 - 17:33

İYİ Parti'den yapılan açıklamaya göre, Akşener, partinin hafta sonu yapılan 1. Olağanüstü Kurultayı'nın ardından "A takımı"nı oluşturdu.

12'den 15'e çıkartılan Başkanlık Divanı'na 7 yeni isim girdi. Aytun Çıray, Koray Aydın, Ümit Özdağ, Ayfer Yılmaz, Şenol Bal, Müsavat Dervişoğlu, Ersagun Yücel ile Hayrettin Nuhoğlu koltuklarını korudu.

Olağanüstü Kurultay'da sayısı 60'dan 80'e yükseltilen Genel İdare Kurulu (GİK) üyeleri arasından Divan’ı oluşturan Akşener, İzmir’den 3 isme de yeniden yer verdi.

BAL’IN GÖREVİ DEĞİŞTİ

İzmir Milletvekili Aytun Çıray, yine Genel Sekreter ve Parti Sözcüsü görevlerine devam edecek. Müsavat Dervişoğlu da daha önce yürüttüğü Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdürecek.

Daha önce Parlamento ve Siyasi İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan Bal, Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanlığı'ndan istifa ederek İYİ Parti'ye katılan İsmail Koncuk Seçim İşleri, Hukuk ve İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu.

Partideki diğer görevlendirmeler ise şöyle:

"Strateji, İletişim, Propaganda ve Tanıtımdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, Parlamento ve Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Kazım Ataoğlu, Uluslararası İlişkiler ve Türk Dünyasından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Aydın Sezgin, Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şenol Bal, Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ayfer Yılmaz, Basın Yayın ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Türkkan, Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Bilim, Sanayi ve Teknolojiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Buğra Kavuncu, Sivil Toplum Kuruluşları ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ersagun Yücel, Eğitim, Kültür ve Sanattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şeker."

ANITKABİR'E ZİYARET

Akşener'in yeni Başkanlık Divanı'nda, daha önce Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığını yürüten eski Merkez Bankası Durmuş Yılmaz'a yer vermemesi dikkati çekti.

Akşener, görev dağılımının ardından beraberindeki parti yönetimiyle Anıtkabir'i ziyaret etti.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EŞİNİ ÖLDÜRÜP 'GİDİN EVDEN ALIN' DİYE POLİSİ ARADI
EŞİNİ ÖLDÜRÜP 'GİDİN EVDEN ALIN' DİYE POLİSİ ARADI
POLİS MEMURUNU DARBETTİ, KAÇARKEN KAZA YAPTI..
POLİS MEMURUNU DARBETTİ, KAÇARKEN KAZA YAPTI..