CANAN KARATAY’DAN BOY KISALTICI YİYECEKLER HAKKINDA ÖNERİ

CANAN KARATAY'DAN BOY KISALTICI YİYECEKLER HAKKINDA ÖNERİ

Yaptığı açıklamalar ile toplumu doğru ve sağlıklı beslenme konusunda bilinçlendirmeye çalışan Prof.Dr.Canan Karatay son açıklamaları ile vücut gelişimi konusunda önemli bilgiler verdi. Boyu uzatmanın aksine kısalmasına neden olan yiyecekler hakkında açıklamalarda bulundu.

10 Temmuz 2018 - 12:30

 ‘’İşlenmiş tüm gıdalar kanser yapıyor’’

Ekmek, şeker vb. işlenmiş gıdaların kansere yol açtığını dile getiren Karatay sözlerine şöyle devam etti: “ Kanser hücrelerini şeker besler. Bunlardan uzak durursak kanserden kurtuluruz. Her gün 20 dakika kendi temponuzda yürümeniz yeterli. En önemli faktörlerden biri de her gün yeterli likit almanız, yani su içmeniz çok önemli. Bütün işlenmiş karbonhidratlar ve bütün işlemiş unlar tehlikelidir. Bir de bunlarla yapılan ekmeklerin içinde çok fazla katkı maddeleri vardır.”

‘’Uzun boylu olmak için bol bol protein tüketin’’

Uzun boylu olmak isteyenlere bol bol protein tüketmelerini tavsiye eden Karatay, ‘’  “Boyunuzun uzaması için yağ ve protein yiyeceksiniz. Karbonhidrat yedikçe kısalırsınız’’ sözleriyle vatandaşları uyardı.

Kilo vermek isteyenler için ‘Karatay Kahvaltısı’

Yanlış beslenme sonucu oluşan şeker hastalığının kanser için büyük bir etken olduğunu dile getiren Karatay kilo vermek isteyenler için ise şu önerilerde bulundu:’’ Yaza fit girmek diye bir aldatmaca olamaz. Hayat boyunca sizin fit olmanız lazım, sağlıklı beslenmeniz lazım. Sağlıklı bir Karatay kahvaltısı yedikten sonra zaten doğal olarak fit olursunuz. Göbeğinizde, karaciğerinizdeki yağlarda gider. Bütün hastalıklardan kurtulursunuz”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İŞTE BUCA BELEDİYESİ'NİN YENİ ADAYI !
İŞTE BUCA BELEDİYESİ'NİN YENİ ADAYI !
"İZMİR NE KADAR GÜÇLÜ BİR KALP OLDUĞUNU GÖSTERECEK"