Reklam
  • Reklam
BAŞKAN’A BERAAT...

BAŞKAN'A BERAAT...

Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın da aralarında bulunduğu 10 sanık beraat etti

05 Ocak 2019 - 13:35 - Güncelleme: 05 Ocak 2019 - 13:39

 İzmir'de Bayraklı Belediye başkanı, yardımcısı ve belediyenin eski temizlik işleri müdürünün de aralarında yer aldığı 11 sanığın, "rüşvet ve irtikap" suçlamasıyla yargılandığı davada karar çıktı. 

İzmir 12. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, bazı sanık avukatları hazır bulundu. 

İddia makamı 7 Aralık'taki mütalaasını tekrar ettiğini belirterek, başkan yardımcısı G.E. ile D.K. ve Y.Ç'nin "görevi kötüye kullanma" suçundan cezalandırılması, Hasan Karabağ'ın da aralarında bulunduğu 8 sanığın beraatine karar verilmesini istedi.

Sanık avukatları söz alarak, suçsuz olan müvekkillerinin beraat etmesi gerektiğini savundu. 

Mahkeme heyeti, aralarında Karabağ'ın da bulunduğu 10 sanığın beraatine karar verdi. 

"Rüşvet alma" suçlamasıyla hakkında beraat kararı verilen G.E'nin, suç tarihinde belediye başkan yardımcısı olması nedeniyle, "görevi kötüye kullanma" suçundan yargılamanın devam etmesi için İçişleri Bakanlığından izin isteyecek olan heyet, bu aşamada G.E. açısından yargılanmanın durdurulmasını kararlaştırdı. 

- Olay

İzmir merkezli İstanbul, Ankara ve Manisa'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda, başkan yardımcısı ile belediyenin eski temizlik işleri müdürünün de aralarında bulunduğu 10 kişi gözaltına alınmıştı.

İddianamede, belediyenin ihale verdiği firma yetkililerinin, belediye görevlilerine cep telefonu ve uçak bileti aldığı, kurumun bazı ihtiyaç maddelerinin usulsüz olarak sürekli aynı firmalardan temin edildiği iddialarına yer verilmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de iki motosiklet devrildi: 1 ölü, 1 yaralı
İzmir'de iki motosiklet devrildi: 1 ölü, 1 yaralı
Tunç Soyer, önce dinledi sonra çözdü
Tunç Soyer, önce dinledi sonra çözdü