Reklam
Başbakan açıkladı! Yeni reform paketi meclise geliyor

Başbakan açıkladı! Yeni reform paketi meclise geliyor

Başbakan Binali Yıldırım, Adalet Şurası'nda yaptığı konuşmada "Yargıya olan güveni daha da artırmak için yeni bir reform paketini Meclis'e getireceğiz. " dedi.

10 Ocak 2018 - 16:14

Başbakan Yıldırım, Adalet Şurası'nda konuştu. Yargıya güveni artırmak için çalışma içerisinde olduklarını belirten Başbakan Yıldırım şöyle konuştu:

Adalet devletin temelidir. Adalet aslında dünyada düzenin, aynı zamanda devletlerin de temel direğidir. Tarih boyunca adalet devlet hayatımızın en temel unsuru olmuştur. Olmaya da devam edecektir. Siyasal sistemler farklı fikir ve teoriler hep olmuş olmaya da devam edecek. Bu süreçte değişmeyen tek bir şey var, oda adalettir. Adalet insanı merkeze alan, insanı erdemle yaşatan sosyal ve siyasi bir düzen arayışıdır. Sosyal politikaların esası da adalet olmuştur. Dezavantajlı grupların korunması bize göre adaletin olmazsa olmaz şartıdır. Sosyal barış, ekonomik istikrar, devlet düzeni ancak ve ancak iyi çalışan adalet sistemi ile düzelebilir. Geciken adalet vicdanları yakan bir ateşe dönüşmektedir.

YENİ REFORM PAKETİNİ MECLİS'E GETİRECEĞİZ

Zamana yenilen mevzuat hükümleri tamamen gözden geçirildi. Ben adaletle ilgili birimlerin hep bodrum katta olduğunu görüyordum ve bunun için hep adalet mülkün temelidir diye yorumlar yapılıyor diyordum. Yargıya olan güveni daha da artırmak için yeni bir reform paketini Meclis'e getireceğiz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇALIŞANLARIN EN ÇOK PARA KAZANDIĞI ŞEHİRLER BELLİ OLDU
ÇALIŞANLARIN EN ÇOK PARA KAZANDIĞI ŞEHİRLER BELLİ OLDU
MABEL MATİZ’DEN İZMİR İTİRAFI
MABEL MATİZ’DEN İZMİR İTİRAFI